ADLER TRADE s.r.o.

Výroba ocelového vlákna FIBREX® - A1.

Adresa

ADLER TRADE s.r.o.
Jihlavská 1007/2
591 01, Žďár nad Sázavou
IČ: 29189314

Provozní doba

Kontakt

Telefon 566 523 783
Fax 566 523 783

Na koho se obrátit

Jednatel Ing. Luboš Joska
602 298 529


O nás

Od roku 1999 se konstrukční tým společnosti začal věnovat vývoji stroje na výrobu EE vláken a za účasti předních odborníků v tomto oboru se nám podařilo vytvořit vyspělé zařízení, které je schopno vyrábět velice kvalitní přesné vlákno unikátního tvaru - ocelové vlákno FIBREX® - A1.
Tento nový výrobek doplňuje sortiment nabízených ocelových vláken a je ekvivalentem chybějících vláken s označením EE 25 vyráběných dříve v ČR.


Sortiment

Vlákno FIBREX® - A1 :

 - Vlákna FIBREX® - A1, která mají rozměry 0,4 x 0,6 x 25 mm, se vyrábějí z kvalitních ocelových plechů ve dvou pevnostních modifikacích fstm 350 MPa a fstm 450 MPa

Z jednoho kilogramu vstupního matriálu se vyrobí cca 21 tisíc kusů ocelových vláken. Obdélníkový průřez vláken zvyšuje jejich povrchovou plochu oproti povrchové ploše vláken kruhového průřezu. Tato skutečnost spolu s unikátním řešením zakončení vláken zabezpečují vysokou účinnost vláken ve struktuře ztvrdlého vláknobetonu.

Vlákna v dostatečném množství náhodně rozptýlená ve struktuře betonu mění křehký beton na houževnatý vláknobeton s kvaziplastickými charakteristikami chování po vzniku trhlin. Nelze proto zanedbat rozdíl mezi chováním konstrukcí se strukturou betonu vyztuženého vlákny a chováním konstrukcí z prostého nebo železového betonu. Vláknobetonové průřezy lze rovněž vyztužovat prutovou betonářskou výztuží a dále tak zlepšovat vlastnosti betonových konstrukcí. Tato kombinace technologií je velkou perspektivou pro využití vláknobetonu.

 

Technologie :

Vlákno FIBREX® - použití

Vlákno FIBREX® - na velikosti záleží

Vlákno FIBREX® - od základů po střechu

Vlákno FIBREX® - to pravé pro Váš beton

Vlákno FIBREX® - vlastnosti vláken

 

Testování :

 - Základními zkouškami se rozumí zkoušky vláknobetonu v tlaku a alespoň jeden typ (lépe dva typy) ze zkoušek vláknobetonu v tahu. Pevností v tahu se vláknobeton odlišuje od běžných prostých betonů, proto musí být prokazována a je důležitým znakem pro zatřídění vláknobetonů.

 - Testování na ČVUT


Reference

viz odkaz


Kvalita

Certifikáty a osvědčení - viz odkaz


Certifikace