ATBET - Roman Čejka - Jak se staví zahradní klenutý sklep?

Zahradní klenbový sklep s přirozenou vlhkostí na uskladnění ovoce a zeleniny se staví s přírodní podlahou, která je celá, nebo její část neodizolovaná od zemní vlhkosti.

Izolace proti vodě je pod a na obvodových stěnách a samozřejmě na klenbě. Díky klenbě a vytvořenému systému odvětrání je v prostoru zahradního sklepa stále zaručeno zdravé klima s neustále se měnícím použitým vzduchem za nový z venkovního prostředí.

Výstavba je shodná jako v případě výstavby klenutého sklepa na posezení s přáteli a uskladnění vína. Více najdete v prezentaci „Výstavba vinného klenutého sklepa“ na těchto stránkách. Tento sklep je rozdělen na dvě části s tím, že jsou oba prostory samostatně odvětrány. Přední velký prostor je suchý a zadní menší je vlhčí pomocí části neodizolované podlahy a instalované sběrné jímce pod úrovní podlahy . V jímce je nainstalováno ponorné čerpadlo na případné odčerpání nadměrného množství spodní vody, které je řízeno plovákem.

Rozměry a využití sklepa, materiál obvodových stěn a další parametry se dají libovolně kombinovat. Některé příklady výstavby z praxe od zákazníků si dovoluji nabídnout k inspiraci ve fotogalerii.   

Celý článek k dispozici na www.zahradniklenutesklepy.cz


03.01.2014 Prezentace
Výstavba vinného klenutého sklepa


soubor PDF - Výstavba vinného klenutého sklepa   prezentace - Výstavba vinného klenutého sklepa (5 MB)

10.6.2014 Prezentace
Obloukové nosníky
upravené na osazení spárovaného zdiva – novinka pro rok 2014


soubor PDF - Obloukové nosníky upravené na osazení spárovaného zdiva – novinka pro rok 2014   Prezentace - Sklep s výplní ze spárovaného zdiva (2 MB)

18.10.2013 Prezentace
Výstavba klenutého sklepa


soubor PDF - Výstavba klenutého sklepa   prezentace - Výstavba klenutého sklepa (2,8 MB)

ATBET - Roman Čejka           
Rejšice 25/1
294 42 Luštěnice

mobil : +420 777 150 284
e-mail : cejka@atbet.cz
info@atbet.cz
atbet@seznam.cz

  

Uchvávání potravin    Posezení s přáteli

    

 

 

 

Datum zveřejnění: 5.5.2017 , Autor: ATBET - Roman Čejka

Zpět na všechny novinky

Novinky

Krémová injektáž zdiva

V tomto pojednání Vás kompletně seznámíme s tím, jak funguje krémová injektáž zdiva, která je díky naší osvětě a snadnému provedení jednou z nerozšířenějších meto…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz