PRESBETON Nova s.r.o. - Subtilní betonové konstrukce okouzlí vzhledem i praktičností

Novinky společnosti PRESBETON dokazují, že betonové konstrukce rozhodně nejsou těžkopádné.

Naopak produkty v letošním roce vynikají subtilností, která je umožněna technologickým pokrokem ve výrobě vysoce kvalitního vyztuženého betonu. Lehčí konstrukce nepřináší pouze estitické hledisko. V případě květináčů jde i o zcela prozaickou výhodu v podobě váhově lehčích výrobků, které lze snadněji přemísťovat. Navíc tyto konstrukce korespondují s trendem udržitelné výroby a nižší spotřeby prvotního materiálu.

Minimalistické květináče a lavičky z tenkostěnného betonu

Společnost PRESBETON má květináče standartně ve své nabídce. Doposud ale byly tyto výrobky určeny jak do soukromých prostor, tak především na veřejná místa, kde se cení zejména  vysoká váha a ztížená manipulace s danými prvky zejména kvůli ochraně před zcizením a poškozením vandaly. V letošním roce ale vyšla společnost PRESBETON vstříc soukromým stavebníkům, kteří uplatní květináče minimalistického charakteru na terasách, balkónech, zahradách případně v interiéru. Květináče LITE CUBE a BLOCK mají díky nové technologii výroby o cca 60 % nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Zákazníci mohou vybírat ze 7 rozměrů, od menších typů vhodných i do interiérů, po opravdu velké nádoby o rozměru dosahujícího až 1000 x 500 x 500 mm, které je možné použít i na pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin.

Květináče z tenkostěnného betonu ocení zejména majitelé střešních teras a balkonů, které nejsou projektovány na vysokou zátěž. Na druhou stranu se při větším větru nepřevrátí, díky mimořádné stabilitě, která vychází zejména z jejich vhodného tvaru a přeci jen vyšší hmotnosti v porovnání s populárním lehkým plastem.
Důležitým aspektem pro zajištění dlouhé životnosti je dodržení doporučených postupů při sázení rostlin, kde nejzásadnější roli hraje použití pružné izolační vrstvy na vnitřní stěně květináčů v podobě nopové fólie, která zamezí poškození výrobku v mrazech.

Nový typ vysokohodnotového betonu využila společnost PRESBETON i při designování nového typu lavičky LITE LA . Její tvar vychází z úspěšné řady LA, výrazně však ubylo materiálu a celá konstrukce tak získala na lehkosti opticky i reálně. Tento druh nábytku, ačkoliv je primárně zamýšlen na veřejná klidová prostrantví, může být použit i na zahradách. Zvláště na větších pozemcích, kde je prostor pro více odpočinkových zón, může být v jedné části využit betonový nábytek pro své specifické estetické kouzlo a mimořádnou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Foto PRESBETON :

   

Atraktivní pohledový beton, příjemný hladký povrch, nižší hmotnost a mimořádná odolnost předurčují květináče LITE CUBE a BLOCK k širokému použití zejména v harmonii s moderní architekturou.

    
Presbeton NOVA s.r.o.

Adresa:    U panelárny 594/6C
                  779 00 Olomouc

Telefon:   +420 587 419 162
                 +420 603 200 478

Email:      info@presbeton.cz

Web:        https://www.presbeton.cz

Datum zveřejnění: 1.7.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

TRANSBETON s.r.o. – expert na speciální betony

Uplynulý rok se v podání společnosti TRANSBETON s.r.o. nesl ve znamení náročných betonáží speciálními betony, z nichž ty nejzajímavější vám v tomto článku představíme. …

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz