PRESBETON Nova s.r.o. - Tipy na výběr venkovní betonové dlažby

Zpevněné plochy patří k udržované zahradě stejně jako pěstěná zeleň.

Pohodlný vjezd do garáže, cesty pro bezpečný pohyb kolem domu, případně do jednotlivých částí zahrady, rovné místo na sezení, případně zpevnění kolem bazénu, zde všude se vám bude hodit kvalitní, trvanlivé betonové dláždění.

Při výběru dlažby pro venkovní použití je důležité sáhnout po mrazuvzdorné variantě. Jsou zde však další aspekty, které je nutné vzít v potaz.

Dlažba snese různou zátěž

Prvním kritériem, kterým byste se měli řídit, je to, jak bude dlažba zatěžována. Pokud se jedná například o cestičku v zahradě nebo jiné výhradně pochozí plochy, můžete vybírat z betonové dlažby o tloušťce 33 – 50 mm. Řádově silnější dlažba o tloušťce 60 -70 mm může být použita i na místa s lehkým pojezdem automobilů, jako je příjezdová cesta do garáže nebo venkovní parkovací místo na vlastním pozemku. Dlažby o vyšších tloušťkách jsou určeny pro pojezd nákladních automobilů nebo pro místa s větším provozem. Je fakt, že ani namáhané plochy nemusí být vyskládány nejběžnější zámkovou dlažbou. I mezi dlažbou o vyšší výšce najdeme velmi moderní zpracování včetně stylových velkoformátových typů. Pravděpodobně nejimpozantnějším zástupcem mezi zátěžovými betonovými dlažbami je produkt MONUME XL, který snese i při rozměru 1 m x 1 m opravdu vše. Výběr vhodné dlažby zabrání případným reklamacím nebo zbytečnému plýtvání materiálem, který musí být vynaložen na výrobu silnějších dlažeb.  Samozřejmostí, kterou je však nutné připomínat, je precizní pokládka na řádně zhutnělý podklad složený z předepsaných vrstev, který zamezí sklesnutí dlažby a tvorbě prohlubní, kde by se trvaleji držela voda, jejíž dlouhodobé působení může dlažbu poškodit.

Foto Presbeton: Velkoformátová dlažba MONUME XL se hodí na příjezdové cesty a jiné plochy s vysokým zatížením. Zároveň neztrácí nic na eleganci a stylu.

 

Kvalita povrchu usnadní čištění

Kromě zatížení je dobré zvážit, jaké znečištění dlažba snese. Pokud nám záleží na vzhledu dlažby i za pár let, je dobré se u výrobce informovat, jaký typ ochrany či impregnace daná dlažba má. Opět zde platí, že každý má individuální požadavky. Ten kdo celé léto griluje na zahradě, ocení jistě takovou dlažbu, ze které stačí kapající omastek či rozlité víno snadno setřít bez toho, aniž by nečistota dlažbu poškodila. Například česká firma PRESBETON nabízí všechny své dlažby se základním typem vnitřní ochrany Protect System IN. Některé dlažby jsou ale nabízeny i v lepších úpravách. Nejušlechtilejší povrchová úprava  Perfect Clean TOP spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch vytvrzené zářením a vysokou teplotou.  Kromě snadného čištěni i velmi odolných nečistot propůjčuje povrchová úprava PCT dlažbě na omak příjemný sametový povrch. Takovým typem dlažby je například univerzální dlažba ALMA v 8 atraktivních barevných variantách a 4 formátech včetně velkoformátu 800 x 800 mm.

Foto Presbeton: Dlažba ALMA je díky ušlechtilé povrchové úpravě PCT  a snadnému čištění vyhledávaným povrchem na zahradní terasy.

Foto Presbeton: Dlažba ALMA se vyznačuje sametovým povrchem – prostor kolem bazénu, tak láká k relaxaci a odpočinku.

  

Dlažba, která ladí s charakterem stavby

Nakonec je při výběru rozhodující zejména to, co se vám líbí. A zde vám výrobci betonových produktů rozhodně vyjdou vstříc širokou nabídkou nejrůznějších stylů. Beton totiž umí dokonale reprezentovat nejen sebe, ale umí i imitovat kámen, velmi oblíbené dřevo nebo další materiály o čem vás snadno přesvědčíme ve fotogalerii. 

Foto Presbeton: Dlažba HISTORIK upoutá svou nezaměnitelnou patinou

   

Foto Presbeton: Dlažba KOBE se hodí zejména ke stylovým a historickým objektům

    

Foto Presbeton: Dlažba TRAVERTIN podtrhne jak moderní tak historické stavby

   

Foto Presbeton: Střídmá dlažba KAYLA je horkou letošní novinkou

    

Presbeton NOVA s.r.o.

Adresa:    U panelárny 594/6C
                  779 00 Olomouc

Telefon:   +420 587 419 162
                 +420 603 200 478

Email:      info@presbeton.cz

Web:        https://www.presbeton.cz

 

Datum zveřejnění: 28.4.2021 , Autor: PRESBETON Nova, s.r.o.

Zpět na všechny novinky

Novinky

Novinka v půjčovně - Somero Laser Screed S-940

Finální laserová nivelace betonových podlah TONSTAV-SERVICE s.r.o. jako dlouholetý dodavatel značky SOMERO zakoupil do své půjčovny moderní stroj Laser Screed® S-940 určený pr…

Potřebujete pomoci s Betonserverem?

Ozvěte se nám

E-mail info@betonserver.cz