CENTRUM CHYTRÝCH FASÁD s.r.o.

CENTRUM CHYTRÝCH FASÁD s.r.o.

Výrobce a dodavatel fasádních obkladů Lifebrick® pro řešení aktivně, nebo difúzně provětrávaných fasád. Výrobou na nejmodernější technologii a použitím přírodních materiálů jsou fasády Lifebrick® kvalitním a trvanlivým řešením pro jakýkoliv typ stavby.


Jak nás kontaktovat?

Adresa

CENTRUM CHYTRÝCH FASÁD s.r.o.
T.G.Masaryka 1009
570 01, Litomyšl
IČO: 29130867

Otevírací doba

Po - Pá :  7.30 - 16.00

O nás

Společnost Lifebrick s.r.o. je výhradní výrobce fasádních cihel Lifebrick® standard a Lifebrick® therm pro Evropskou unii. Lifebrick s.r.o. vám zajistí komplexní servis jako je zaměření domu, individuální návrh fasády Lifebrick® až po jeho realizaci.

Sortiment

 

Chystáte se zateplit fasádu vašeho domu a nejste si jisti výběrem toho správného zateplovacího systému? Způsobů zateplování budovy a fasád je mnoho, a proto není jednoduché vybrat takový systém, který se přizpůsobí vašemu domu a bude dobře sloužit několik desítek let.

Důležitým vodítkem pro výběr typu zateplovacího systému je jistě schopnost kvalitní tepelné izolace a odvětrávání vlhkosti zdiva. S tím souvisí i odborně provedená montáž zateplovacího systému. Správně zateplená fasáda s provětráváním napomáhá ke zdravému klimatu uvnitř domu a dodává pocit příjemné tepelné pohody. Dobře zvolený provětrávaný zateplovací systém v zimě ve vašem domě udrží teplo, v letních měsících naopak zabraňuje přehřívání zdiva.

 

Lifebrick jsou provětrávané a tepelně-izolační fasády, které dokonale splňují všechny výše uvedené požadavky. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů, nezatěžují životní prostředí a po demontáži je lze opakovaně použít či recyklovat.

Akční nabídka

 

Fasáda LIFEBRICK THERM :

Pro řešení difúzně provětrávané fasády.

LIFEBRICK® therm je tepelně-izolační fasádní cihla, jejímž základem je expandovaný perlit. Hmotnost obkladu Lifebrick® je pouze 38 kg/m2 a nahradí až 4 cm minerální vaty.

Cihly Lifebrick® therm mají nízký difúzní odpor, a proto se používají pro realizaci difúzně otevřených fasád. Vlhkost ze stavby přirozeně odchází zdivem přes tepelnou izolaci (rovněž s nízkým difúzním odporem) a přes cihlu Lifebrick® therm.

Lifebrick® therm doporučujeme pro novostavby, panelové domy či rekonstrukce, kde není problém se spodní vlhkostí nebo poškozenou vodorovnou hydroizolací.

[ více informací o Lifebrick Therm ]

 

Fasáda LIFEBRICK STANDARD :

Pro řešení aktivně provětrávané fasády.

LIFEBRICK® standard je fasádní cihla vyrobená z drceného kameniva a váží 1,9 kg. Díky použitým materiálům má vysoký difúzní odpor a velkou pevnost v tlaku.

Fasádní cihla Lifebrick® standard se používá pro realizaci aktivně odvětraných fasád. Vlhkost je ze zdiva efektivně odváděna pomocí proudění vzduchu v aktivní větrací dutině vytvořené mezi obkládanou zdí a fasádní cihlou.

Lifebrick® standard je vhodný pro starší objekty, kde je potřebné řešit především aktivní odvětrání zdiva - což je velmi často řešená problematika u starších rodinných domů. Slouží výborně také jako náhrada sanační omítky.

[ více informací o Lifebrick Standard ]

Reference

Fasáda bytových jednotek, ul. Kpt. Jaroše, Beroun, červen 2013 :

"S realizací fasády jsme velice spokojeni.Všechny termíny a ceny byly dodrženy ve stanoveném termínu.Komunikace s dodavatelem byla v pořádku.Po realizaci se závady neobjevily.

S firmou Lifebrick jsme byly velice spokojeni a můžeme ji s jistotou doporučit i dalším zájemcům. Zejména s montážní firmou pana Mokroše, se kterým byla vynikající spolupráce."

 

Další ověřené reference na :

Kvalita

CERTIFIKACE :
 
- výroba na nejmodernější technologii

- celoprobarvený vibrolisovaný výrobek

- garance 30 let

- stálobarevnost

- odolnost proti popraskání

- odolnost proti odmrzání a mechanickému poškození

- odolnost proti plísním a řasám

- omyvatelnost

Certifikáty

Jak zvítězit nad opravami fasády? Pořiďte si Lifebrick®
 

Fasáda je důležitým funkčním a architektonickým prvkem stavby, proto je důležité zaměřit se na kvalitu. Volbou fasádního systému Lifebrick® vyráběného nejmodernější technologií si ušetříte finance i vrásky na čele.

 

Při výstavbě nového domu či rekonstrukci stávajícího objektu je jednou z dílčích položek fasádní plášť. Je důležitým architektonickým, ale především funkčním prvkem stavby. Proto je dobré sledovat při výběru materiálů několik vlastností, které nám do budoucna ušetří finanční náklady a starosti. Důležité je u zvoleného fasádního materiálu brát ohled na jeho stárnutí, provázené pozvolným snížením parametrů mechanických, fyzikálních či tepelných. Časová odolnost a trvanlivost v důsledku působení atmosférických srážek, kolísání teplot, vzdušné vlhkosti a slunečního záření je pro správnou volbu fasády rozhodující. Investoři si stále častěji přiklánějí na stranu přírodních materiálů, jejichž funkčnost je ověřena desítky let.

Zajímavým příkladem jsou fasádní cihly Lifebrick® standard a therm pro řešení aktivně odvětraných, nebo difúzně otevřených fasád.  Použité materiály jako je beton a perlitbeton zajistí vysokou životnost fasády srovnatelnou s životností samotné nemovitosti. Pro dosažení nadstandardních užitných vlastností  je podstatný navržený tvar fasádní cihly Lifebrick® a výroba na nejmodernější technologii. Cihly Lifebrick® jsou do sebe vzájemně uzamčeny dostatečně silným patentovaným zámkem. Faktem se stává pro investora fasádní plášť silný 6,5 cm, který jeho dům chrání vůči klimatickým vlivům a mechnickému poškození, například ptactvem.

 

Použití fasády Lifebrick® je vhodné na všechny typy stavebních konstrukcí, novostavby, rekonstrukce, bytové i panelové domy. Výhodou je suchá montáž bez technologických přestávek.
 

Další články na www.tzb-info.cz nebo www.idnes.cz :

http://stavba.tzb-info.cz/fasadni-systemy/10079-betonove-a-perlitbetonove-obklady-lifebrick-pro-reseni-odvetranych-fasad

http://sdeleni.idnes.cz/provetravana-fasada-lifebrick-vyzene-vlhkost-a-plisne-z-domu-ptp-/prahah-sdeleni.aspx?c=A130617_165826_prahah-sdeleni_bar