JAKOS, spol. s.r.o.

JAKOS, spol. s.r.o.

Výroba pásových dopravníků pro těžební průmysl, dopravníky pro recyklaci a technologické cesty surovin.

Kromě kompletních dopravníků vyrábíme a dodáváme nosné válečky, hnací a vratné bubny, stanice dopravních tratí, válečkové tratě a různé příslušenství dopravníků.


Jak nás kontaktovat?

Adresa

JAKOS, spol. s.r.o.
Kudlovice 329
687 03, Kudlovice
IČO: 60729783

Kontakt

Telefon: 572 585 092
Fax: 572 585 142
E-mail: jakos@jakos.cz
Web: www.jakos.cz

O nás

Firma JAKOS je strojírenskou firmou s 60-ti letou tradicí, jejíž hlavní náplní je výroba dopravníků a výroba kotlů na tuhá paliva. Pro zákazníky máme vytvořen kompletní systém služeb zahrnující návrh řešení dopravních cest, konstrukční řešení pro konkrétní situaci, vlastní výrobu, montáž, záruční i pozáruční servis.

Sortiment

Pásové dopravníky :

Segmentové dopravníky :

Dopravníky pro těžké a středně těžké provozy. Jsou koncipovány jako segmentové příhradové, svařované z trubek kruhového a hranatého průřezu. Dopravníky jsou vyráběny v šířkách 500,650,800,1000 a 1200 mm ve dvou výškách nosné...
zobrazit více informací ...

Pojízdné dopravníky :

Pojízdné pasové dopravníky typu PJT - příhradová konstrukce z trubek kruhového průřezu pr.57 - dvouválečková horní stolice - napínání tlačnými trapézovými šrouby s ložisky UCT standardní délky jsou 8, 10, 12 a 15m s gurtnou...
zobrazit více informací

Přenosné dopravníky :

Lehké přenosné pásové dopravníky typu PNT, PPT - příhradová konstrukce z trubek kruhového průřezu pr.34 - standardní délky jsou 4, 6, 8 a 10m s gurtnou v šíři 400 a 500mm - pohon je tvořen násuvnými motor převodovkami 0,75-2,2 kW... zobrazit více informací

Terénní pásové dopravníky :

Terénní dopravníky kopírují terén a jsou vyráběny jako stavebnicové s délkou jednotlivých sekcí 6 m v šířkách 500, 650, 800, 1000 a 1200 mm. Nosné bočnice jsou z ocelových profilů U 140. Stavebnicová konstrukce umožňuje sestavit dopravník až do délky 500m. Konečná délka dopravníku je limitovaná pouze maximálním příkonem hnací stanice, který je 4 x 22 kW. Z takovýchto jednotlivých dopravníků lze sestavit kaskádovitě libovolně dlouhou dopravní cestu. Užití nacházejí terénní dopravníky především v těžebním průmyslu, případně jako technologické cesty na velkých skládkách.

Řetězové dopravníky :

Řetězové dopravníky přepravují materiál pomocí řetězů. Používají se tam, kde přepravovaný materiál by mohl mechanicky nebo např. tepelně poškozovat gumový pás. Materiál leží přímo na hnaných řetězech, nebo je dopravován pomocí unašečů uchycených na řetězech.

Realizovaný příklad: na řetězy jsou upevněny ocelové licí formy a do těchto forem se lije tekutý kov. Pak tento dopravník slouží zároveň jako vychlazovací a na jeho konci z forem vypadávají odlitky (viz. obr.)

Výroba řetězových dopravníků je realizována vždy dle specifických požadavků zákazníka.

Válečkové dopravníky :

Válečkové dopravníky slouží pro přepravu kusových materiálů např. balíků, ale také ve výrobě a zpracovatelském průmyslu. Příkladem mohou být válečkové dopravníky na dopravu klád na pilách, velkoformátových dřevotřískových desek, ocelových profilů v dělírnách materiálu a podobně.

Válečkové dopravníky mohou být gravitační nebo hnané, kdy pohon zajišťuje elektropřevodovka přes řetězový pohon jednotlivých válečků.

Speciální dopravníky :

Dopravníky pro specifické použití konstruované vždy na základě konkrétních požadavků zákazníka.

  • potravinářské dopravníky v nerezovém provedení
  • vynášecí dopravníky
  • dávkovací uzavírací dopravníky
  • vážící dopravníky

Komponenty dopravníků :

Válečky

Nosné válečky jsou vyrobeny z trubek 89/3,2 (63,5/3,2), hřídel Ø20 (Ø12), kuličkové ložiska 6204Z (6201Z) jsou utěsněny dvojitým labyrintem a zakryté prachovkami. Válečky jsou dodávány v základním nátěru.
zobrazit více informací

Bubny

Technologické možnosti výroby hnacích a napínacích bubnů umožňují realizaci do max. Ø500 mm a délky 2000 mm. Zahrnujeme všechny používané konstrukce bubnů, včetně pogumování pláště. Hřídele jsou v bubnech upevněny pomocí upínacích svěrných pouzder, která umožňují jejich snadnou výměnu.
zobrazit více informací

Válečkové stanice

Pražce jsou z profilu "U" 80 opatřeného držáky válečků. Dodávány mohou být v lakovaném nebo žárově zinkovaném provedení.
zobrazit více informací

Kromě kompletních dopravníků vyrábíme a dodáváme nosné válečky, hnací a vratné bubny, stanice dopravních tratí, válečkové tratě a různé příslušenství dopravníků.

Kvalita

Certifikace

POZNÁMKA :

Naše výrobky vyvážíme do zemí EU, Chorvatska a v posledních letech se nám daří úspěšně realizovat dodávky zařízení včetně montáže do Ruské federace.

Dále se zabýváme výrobou kotlů na tuhá paliva :

V oblasti topenářské techniky patříme k tradičním výrobcům teplovodních kotlů na tuhá paliva. V současné době vyrábíme kotle řady ETKA LS o výkonu 23 a 31 kW.