NOVABRIK CZECH, s.r.o. - zdi, které ve vaší zahradě vydrží věky

Admin 16.06.2015

Zeď, která bude skládána suchou cestou bez malt a lepidel.

Okrasná zahrada je venkovní prostor, který by měl působit přirozeně. Atmosféru ovlivňuje mnoho věcí. Mezi nejdůležitější patří poloha a orientace pozemku, jeho svažitost, množství a druh zeleně, rozmístění cest, zpevněných a vodních ploch. Venkovní prostředí je také významně utvářeno a formováno zahradními stavbami, jako jsou zdi, zídky a schodiště. Jaký materiál pro realizaci těchto staveb použít?

 

V minulosti byly zahradní stavby realizovány pomocí přírodního kamene suchou cestou, pouhým skládáním na sebe. Takové zídky sloužily své funkci a vypadaly skutečně pěkně. Zdění kamene na maltu započala až touha po vysokých zdech jelikož bylo nezbytně nutné zajistit jejich stabilitu. Další éra vnesla mýtus, že je nutné vybetonovat základ. Vraťme se ale k první fázi v historii. Jsme v 21. století a tudíž by náš požadavek měl vypadat následovně: „Chci postavit zeď, která bude skládána suchou cestou bez malt a lepidel. A aby to stálo skutečně za to, bude vysoká dva a půl metru.“

 

Je něco takového opravdu možné?

Ano, jednoduše pomocí bloků Stavoblock. Jednotlivé bloky jsou provazovány spojkami či táhly, které se zasouvají do rybinových zámků a zabraňují jakémukoli pohybu zdi. Množství kotevních prvků je dáno výpočtem na základě výšky zdi. Kotevní prvky jsou skryté, takže je patrná pouze pohledová plocha bloků. Systém zdí je navržen ze čtyř různě velkých bloků, které se harmonicky provazují. Lze stavět i z jednoho typu bloku. Pro výrobu se používá prvotřídní beton s úpravou štípaného, hladkého a broušeného povrchu. Součástí celého systému je i doplňkový sortiment ukončujících desek a říms.

Ze systému Stavoblock lze realizovat opěrné zdi a zídky, schodiště, ploty, vysoké dělící zdi, základ pro pergoly, zahradní domy a mnohé další prvky zahradní architektury.

 

  

  

  

  

 

 

NOVABRIK CZECH, s.r.o.

Lezník 133

572 01 Polička

tel. +420 461 722 585

fax.+420 461 721 553

 

"STAVEBNICE PRO DŮM I ZAHRADU"

www.novabrik.cz