Palmtech s.r.o.

Palmtech s.r.o.
Stavebnicový systém kamenných plotů - gabiony. Doplňky pro kamenné ploty. Kamenné povrchy k zadláždění.

Jak nás kontaktovat?

Adresa

Palmtech s.r.o.
Rosice 29
538 34, Rosice
IČO: 28820703

O nás

Společnost Palmtech s.r.o. byla založena v roce 2011 s cílem vývoje nového systému výstavby plotových zdí. Nabízeme kvalitní produkt s patentovanou technologii, který je neotřelý a neokoukaný na trhu a stále jej zdokonalujeme a rozvíjíme. Pevně věříme, že se Vám naše řešení zalíbí a stane se pěkným doplňkem Vaší nové nebo i starší zahrady.

Sortiment

Kamenné ploty :

Kamenné ploty jsou novinkou na našem trhu. Jedná se o komplexně pojaté systémové řešení neprůhledného oplocení pozemků. Technologie ja patentována společností Palmtech s.r.o.. Základním rysem kamenných plotů Palmtech je perfektní neokoukaný design, jednoduchá montáž, dlouhá životnost a množství doplňků pro oživení kamenné hmoty.

Kamenné ploty resp. elementy, ze kterých jsou složeny, je možné využít rozličným způsobem nejen pro oplocení. Jednoduchá výstavba tak umožňuje konstrukční řešení pergol, autobusových zastávek, venkovních přístřešků (popelnice, dřevo) a zpevnění svahů či pěkné řešení pro výškové rozdělení pozemků a zahrad.

 

Základní výhody kamenných plotů :

 • Jednoduchost a rychlost výstavby
 • Není nutný drahý řemeslník (zedník), vše zvládnete sami
 • Není potřeba řešit ochranu proti zemní vlhkosti
 • Není potřeba řešit zatékání srážkové vody, kamenné ploty Palmtech vodu milují
 • Komplexní řešení bezzákladové i základové pro rozmanité typy složení zeminy
 • Žádné nutné technologické přestávky ve výstavbě (zrání betonu)
 • Množství estetických doplňků pro zpříjemnění pohledu
 • Design, estetika, přírodní "domácí" materiál
 • Variabilita použití i na jiné produkty než oplocení
 • Dlouhá životnost až 50 let
 • Jednoduchá 100% recyklace (kámen a kov)
 • Použití pro dočasné oplocení např. staveb
 • Bezúdržbová technologie - jednou postavíte a 50 let neřešíte údržbu
 • Nerozbitná technologie - není co poškodit
 • Kvalitní český výrobek

Základní dělení technologie výstavby kamenných plotů :

 

A) výstavba bez betonového základu :

     Jedná se o nejlevnější a nejrychlejší variantu výstavby kamenných plotů. Po vykopání základní spáry šířky cca 40 cm do hloubky 30 cm a jejím zhutnění se v rozteči 270 cm provede zavrtání zemních vrutů Krinner do kterých se osadí ocelové sloupky průměru 48 mm tl. 3 mm. Sloupku se vyrovnají a do zemního vrutu se nasype ostrohranný štěrk, který provede aretaci. Po té se do základové spáry vkládají síťové čočky, které jsou základním konstrukčním prvkem kamenných plotů. Čočky je nejlépe montovat po 3 do sebe a po té vkládat do základové spáry. Rychlost výstavby při montáži jedním člověkem je cca. 25m /den. Po zaklapnutí ocelového sloupku do čočky se provede vyrovnání vložením ocelového prutu do zámku v horní části ocelové trubky. Jak ocelová trubka, tak prut jsou opatřeny antikorozní úpravou žárovým zinkem, který zaručuje dlouhou životnost. Po instalaci celé délky plotu se přistupuje k plnění čoček kamenivem. Postupuje se vždy tak, že se plní nejprve čočky, ve kterých je ocelová trubka a to tak, že se nejprve zasypou do výšky cca. 40 cm, vyrovnají se vodováhou a po té dosypou. Mějte na paměti, že každá čočka obsahuje cca 300 kg kamenného materiálu, takže pozdější manipulace již není možná. Plnění čoček kamenivem je fyzicky nejnáročnější úkol, nicméně je možné použít dostupnou nakládací techniku. Po naplnění všech čoček se dosype základová spára stejným kamenivem, kterým jste plnili čočky a kamenivo se zhutní.
Maximální výška zdi je v tomto případě 170 cm. Na přání je možné vyrobit i atypickou výšku zdi až do 230 cm. Pokud chceme dosáhnout nižší zdi, nebo pouze dekorativní zídky, je možné drátěné čočky zkrátit na potřebnou délku např. úhlovou bruskou. V tomto případě nezapomeňte na ochranu řezných ploch čoček proti korozi zinkovým sprejem.    

 

B) výstavba na betonovém základu :

    S oblibou používaná varianta jako náhrada za starý drátěný plot s rovnou betonovou základnou. Stínové sítě natažené na plot nic neřeší a jsou pouze dočasným řešením. Výstavba betonové zdi je velmi nákladnou a zdlouhavou variantou, která v konečné fázi nevypadá dobře resp. přirozeně. Stavebnicový kamenný plot Palmtech vyřeší vše rychle a levněji než standardní dosud používané řešení.
Řešení je založeno na použití starého základu - pozor je nutné prozkoumat soudržnost a pevnost původního materiálu betonové podezdívky. Minimální šířka podezdívky je 37 cm. V případě, že je podezdívka užší, je možné ji dobetonovat na potřebnou šíři. V případě již dožilé podezdívky, nebo podezdívky, která není v patřičné nezámrzné hloubce, je možné přistoupit k odlití nového betonového monolitu, do kterého se zabetonují ocelové trubky v rozteči 270 cm. Dále se postupuje jako v případě výstavby bez betonového základu.
Maximální výška zdi je v tomto případě 200 cm. Pokud chceme dosáhnout nižší zdi, nebo pouze dekorativní zídky, je možné drátěné čočky zkrátit na potřebnou délku např. úhlovou bruskou. V tomto případě nezapomeňte na ochranu řezných ploch čoček proti korozi zinkovým sprejem. 

 

Doplňky pro kamenné ploty :

Spojení mrtvé kamenné hmoty a syté zeleně je ideální kombinací pro maximální estetický design. Proč mají rostliny rádi naše ploty a v jejich blízkosti se jim daří? Odpověď je jednoduchá:"kamenné ploty akumulují sluneční záření a postupným uvolňováním tepla vytvářejí přívětivé klima pro růst rostlin". Schopnost částečného zadržení vláhy pak dotváří prostředí, které si v letních měsících nezadá s tropickým podnebím. Kamenné ploty mohou být ozdobeny truhlíky, květináči, nebo být přímo osázeny zelení a to jak pnoucí u paty plotu, tak v horních částech plotových čoček (zde je pak nutná instalace ochranných truhlíků, nebo geotextílií.

Pro spolupráci v této oblasti jsme navázali obchodní kontakt s českou výrobní firmou Plastia s.r.o., která splňuje naše estetické a kvalitativní podmínky.

 

Kamenné povrchy :

Po vývoji kamenných plotů a úspěšném podání užitného vzoru u Ústavu průmyslového vlastnictví jsme stále přemýšleli jak využít kamenného materiálu pro další finální úpravu povrchů v okolí kamenných plotů. Opět jsme přemýšleli o designové stránce a kamenný povrch vyhrál. Kamenné povrchy jsou tak vhodným doplňkem ke kamenným plotům a tvoří možnost jak esteticky dotáhnout zahradu k dokonalosti. Kamenné povrchy jsou vhodné jako finální úprava chodníků, okolí bazénů, teras a najdou i další uplatnění ve funkčních rodinných a okrasných zahradách.

Kamenné povrchy jsou tvořeny směsí kamenných oblázků a jsou nerozebíratelně slepeny speciální pryskyřičnou dvousložkovou kompozicí.

 

Galerie
 

Na koho se obrátit

Obchodní ředitel
Ing. Aleš Prokopec
777 770 977
Jednatel
Ing. Luboš Malinský
777 770 982


Zařazení do kategorií