TONSTAV-SERVICE s.r.o. - EstrichBoy – legenda mezi pumpami na beton

Miroslav Vodička 25.11.2016

Již téměř 50 let je postupně vyvíjen a zdokonalován originál legendární pumpy na beton EstrichBoy z roku 1968. V současné době již německý výrobce, firma Putzmeister nabízí pod značkou Brinkmann a Putzmeister nepřeberné množství konfigurací strojů na dopravu betonu uzpůsobené tak, aby uspokojily požadavky a potřeby každého podlaháře a betonáře.

Firma PUTZMEISTER, výrobce tohoto jedinečného zařízení, představila na jaře 2016 na světovém veletrhu stavební techniky BAUMA v Mnichově nové šnekové čerpadlo FE 400 jako nástupce oblíbené pumpy na lité podlahy FHS 200/3. Nová pumpa na lité betony EstrichBoy FE 400 nabízí i nadále veškeré výhody původního FHS, jako například silný hydraulický pohon s pravým i levým chodem dopravního šneku a plynule nastavitelným dopravním výkonem. Šnekové čerpadlo typu 7515 dosahuje výkonu až 15 m3/hod. s dopravní vzdáleností až 180 metrů. Maximální velikost zrna zpracovávaného materiálu je 8 mm. Sériově dodávané rádiové dálkové ovládání umožňuje mimo jiné plynulé nastavení dopravovaného množství materiálu a větší odstup obsluhy od ovládané pumpy na beton. Nově v sériovém vybavení nalezete také kabelové dálkové ovládání s funkcí START/STOP, jeřábové oko a vibrátor. Standardním vybavením je poté spojka na kouli a manometr. Dalšími novinkami je robustní „nezničitelná“ kapota z vysocepevnostního PVC, síto násypky s velikostí oka 10 mm a významnou předností jsou zejména menší rozměry a snížená hmotnost celého zařízení max. 750 kg, což umožňuje jednodušší transport zapojením za osobní auto. Nový model pumpy na lité betony EstrichBoy FE 400 díky novému uspořádání v motorové části zajišťuje dostatečný prostor a přístup k jednotlivým konstrukčním prvkům, zejména k dopravnímu šneku. Stroj může být vybaven vysokotlakým čističem, čímž zajistíte efektivní a rychlé provádění údržby zařízení. Nový úsporný 4-válcový motor Kubota o výkonu  33 kW s nízkými škodlivými emisemi bez problémů zajistí takovou hnací sílu, která je potřeba i v situacích s vysokými dopravními nároky.

Prodej, pronájem a servis pump na beton i ostatních strojů na dopravu betonu kvalitní německé značky Brinkmann a Putzmeister zajišťuje společnost TONSTAV-SERVICE s.r.o., která v této oblasti jako autorizovaný prodejce a servisní centrum poskytuje své vysoce profesionální služby ze všech poboček rozmístěných na celém území České republiky (České Budějovice, Praha, Beroun, Hradec Králové, Brno a Ostrava) již více než 10 let. (www.tonstav-service.cz)

Více informací o strojích na dopravu betonu Brinkmann a Putzmeister na www.brinkmann.cz 

Text: kolektiv autorů společnosti TONSTAV-SERVICE s.r.o.

Foto: archiv Putzmeister Mörtelmaschinen GmbH