ZEMAN-PEM - Samonosné obloukové střechy Legato

Admin 07.09.2015

Montované ocelové konstrukce jsou populární pro svou jednoduchost a rychlost výstavby. Setkáme se s nimi především u novostaveb skladových a administrativních budov. Málokdo ale ví, že technologií ocelových hal je možné využít i pro sanace stávajících budov a rekonstrukce střech.

Střešní konstrukce u ocelových hal můžeme rozdělit do několika kategorií. Střešní sendvičové panely poskytují nejlepší zateplení, bez tepelných mostů. Skládají se z izolace na principu minerální vlny, nebo polyuretanu. Podobného principu využívají foliové střechy, které díky vnějšímu plášti z PVC, zajišťují dokonalou ochranu proti zatékající vlhkosti.


 

Samonosná oblouková střecha Legato se vyznačuje lehkou vahou, a lze ji proto použít i pro sanaci stávajících plochých střech. Odstranit původní krytinu zpravidla není nutné a instalaci je možné provést za plného provozu budovy. Navíc stavbu vizuálně osvěží a prodlouží její životnost o několik desítek let.

Materiál střechy je zhotoven z jedno až dvouvrstvého trapézového plechu. Ten se vyrábí v tloušťkách 0,75 až 1,5 mm. Maximální rozpětí je 20 metrů, při minimálním poloměru 10 m. Maximální výška oblouku, kvůli přepravě na místo stavby, je omezena na 2,8 m. Vnější povrch je upraven pozinkováním a barevným nátěrem. Obojí zlepšuje odolnost prosti povětrnostním vlivům a korozi. Obloukovou střechu je možné navrhnout jako dvouvrstvou, vyplněnou tepelnou izolací. Ze statického hlediska, lze systémem Legato zakrýt až neomezenou plochu stropní konstrukce.

 

 

Střechu doplňte světlíky a prosvětlovacími pásy. Umístění těchto pásů ve směru pnutí střešního oblouku, rovnoměrně osvětluje vnitřní prostory v průběhu celého dne a šetří vaše náklady za osvětlení. Stejně tak můžeme střechu vybavit systémem větrání. Dodavatel systému Legato, společnost Zeman-pem, provádí montáž včetně okapů a dalších klempířských prací.